Lyžování ve Špindlerově mlýně

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí lyžování v pěti areálech – Svatý Petr, Medvědín, Hromovka, Horní Mísečky a Labská – na 27 km sjezdových tratí. 21 000 osob za hodinu přepraví 6 lanových drah, 11 lyžařských vleků a 3 snowparky. Každý areál splňuje jiný charakter a náročnost sjezdových tratí, které jsou při malé sněhové nadílce uměle zasněžovány. V rámci celého skiareálu platí jednotný skipass a všechny lyžařské areály jsou propojeny pravidelnou linkou ski-busů.

Svatý Petr

Areál Svatý Petr je nejvýznamnějším centrem domácího a mezinárodního sportovního dění ve Špindlerově Mlýně. V provozu jsou zde dvě lanové dráhy – vyhřívaná 6-sedačková lanovka Svatý Petr/Pláň a 2-sedačková lanovka na FIS World Cup. Svatý Petr nabízí kvalitní, technicky zasněžované, denně upravované sjezdové tratě (modrá, červená, černá), jak pro náročné lyžaře, tak i pro začátečníky. Zdejší sjezdové tratě jsou co, do délky převýšení i úpravy nejkvalitnější v rámci celé ČR. Horní stanice lanové dráhy je výchozím místem pro hřebenové túry (skitouring) a běžecké tratě.

VÍCE INFO

Medvědín

Nejvíce sluncem zalité sjezdové tratě najdete v lyžařském areálu Medvědín, který je zároveň nejvýše položeným vrchlolem celého skiareálu Špindlerův Mlýn. Lyžovat můžete na nenáročné modré sjezdovce a dvou červených sjezdovkách. Z nichž jedna se svými 60 m patří mezi nejširší tratě v Česku a druhá zvolna přechází do černé tratě, která nabízí sjezdařský zážitek pro zkušené lyžaře. Vrchol Medvědína přináší kouzelné horské panorama a zároveň výchozí bod pro zimní skitouring – Vrbatova bouda, Sněžné jámy, Kotel, Harrachov, Rokytnice nad Jizerou,… .

VÍCE INFO

Horní Mísečky

Areál Horní Mísečky jsou vhodným místem pro začátečníky a rodiny s dětmi. Nabízí lyžařské vleky i 4-sedačkovou lanovku vedoucí z Horních Míseček na Medvědín, kvalitně upravené sjezdovky se snowparkem. Díky lanové dráze se zkrátila doba odbavení a celkově tato lokalita nabízí podstatně větší komfort přepravy i lyžování. V areálu Horní Mísečky najdete běžkařský areál se závodními okruhy (1 km, 2 km, 5 km, 10 km) a další běžecké tratě směr Benecko, Rokytnice nad Jizerou, Harrachov, Vrbatova bouda, Labská bouda,… .

VÍCE INFO

Hromovka

Vstupní bránou do lyžařského střediska Špindlerův Mlýn je areál Hromovka, který vás přivítá při příjezdu do horského městečka. Čtyřsedačková lanová dráha se nachází 50 m od centrálního parkoviště a propojuje – modrou a červenou sjezdovkou – areál Hromovka a Svatý Petr. Své zázemí zde najdou zkušení i méně zkušení lyžaři a snowbordisté, kteří pod horní stanicí lanovky najdou malý snowpark. Na večer se rozzáří červená sjezdová trať a vše je připraveno na večerní lyžařský zážitek, svou délkou se trať řadí mezi nejdelší večerní sjezdovky v České republice.

VÍCE INFO

Labská

Labská přehrada a u ní lyžařský areál Labská. Třísedačková lanová dráha s červenou sjezdovkou klikatící se lesem a mezi chaloupkami je ideálním místem pro rodiny s dětmi, běžkaře a turisty, kteří hledají zimní krásu. Horní stanice lanové dráhy je ideálním přístupem na běžecké tratě – Horní Mísečky, Benecko, Rovinka, Vrbatova bouda, atd.. Propojení s ostatními areály zajišťuje pravidelná linka ski-busů (Hromovka, Svatý Petr, Medvědín).

VÍCE INFO

Mapa Skiareál Špindlerův Mlýn