Výlety po sněhu

Milujete zimní přírodu, zamrzlé vodopády, křupající sníh a všude přítomný klid jako v pohádce? Vydejte se za zimním dobrodružstvím.

Moravská > šlapu > jedu

8,4 km (2:21 h)

Krásný výlet na sáňkách s přáteli nebo rodinou. Nejprve autobusem na Špindlerovu boudu, pak šlapete po sněhové cestě – směr Moravská bouda. Rozcestník pod Petrovou boudou Vás zve k prozkoumání naučné stezky a ukazuje zkratku k Moravské boudě. Občerstvení, koulovačka, pokochání výhledy, sedáte na sáňky a od Moravské frčíte zpět do Špindlu přes Davidovy boudy.

VÍCE

Stoupám > Medvědín > Vrbatka

10,4 km (3:03 h)

Výlet za dech beroucími výhledy. S prvním stoupáním pomůže lanová dráha Medvědín, dále pak přes “Sviňské louže”, zasněžený krkonošský chodník, a Šmídovu vyhlídku (pohled na krkonošské boudy), dojdete na Masarykovu silnici. A je tu poslední stoupání před vámi po silnici k Vrbatově boudě s panorama na západní část Krkonoš. Za pěkného počasí dohlédnete i do Českého ráje. Ten, kdo sebou vzal sáňky může po zasněžené silnici sjet, až do Horních Míseček. Jen dávejte pozor na všudepřítomné běžkaře. Z Horních Míseček po Vodovodní cestě (v zimně modrá sjezdovka) do Špindlerova Mlýna. Nebo se tou samou cestou zpět k lanové dráze Medvědín a do Špindlu.

VÍCE

údolí Bílé Labe > zimní pohádka

Procházkou za zimní pohádkou vás povede a bude doprovázet řeka Labe. Vykročíte od bílého mostu proti proudu řeky, kolem lanovky Medvědín, restaurace Myslivna (soutok Labe a Bílého Labe), až na Dívčí lávky. A už jste v kouzelném pohádkovém údolí Bílé Labe…nadýchané sněhové peřinky, stromy jako z pohádky o Mrazíkovi, křupající sníh, zamrzlé vodopády a tůňky. Na konci údolí na vás čeká teplo boudy Bílé Labe. Za přijatelných sněhových podmínek můžete vyrazit zpět do Špindlu od boudy po Dřevařské cestě (žlutá tur. značka) a shlížet na tu krásu z výšky.

VÍCE